הפתעה לבן הזוג

לשימור האנרגיה והבערה הזוגית

הפתעה לבן הזוג והיכולת להפתיע לחיוב אחד את השני, מחדשים את האנרגיה ומשמרים את “הבערה הזוגית”.

ממרכיבי קשר זוגי מוצלח

אם נחשב על הרשימה של אפיוניי האהבה הזוגית המתקיימים בנישואין או בקשר שנחשב קשר “מוצלח”, נמצא שבין האפיונים הללו נמצאים פרקי הזמן המשמעותיים והאיכותיים שבני זוג מבלים ביחד. מערכות יחסים שהן מפרות, ממריצות, שנשמרת בהן הסקרנות זה כלפי זו, ההנאה מלהיות ביחד, ההנאה לגרום הנאה לשני- אלה מערכות היחסים שעומדות ב”אתגר” שקוראים לו ” זוגיות מוצלחת “. בני זוג המשמרים בתוך הקשר הזוגי מימד של הפתעה שיש בה חיוב, הומור, בעצם משמרים את הבערה הזוגית על אש קטנה וזה מאד חשוב. הפתעה לבן הזוג הוא אלמנט חשוב שיש ליצור אותו מדי פעם.

פתגם ברזילאי אומר: “כשנדמה לי שאני מכירה אותך אני ממיתה את נוכחותך בקרבי”….מערכת יחסים זוגית שמתנהלת כאילו הכל מוכר וידוע, ואין בה ריענון וחידוש, או מימד של הפתעה לבן הזוג, כזו המחדשת את האנרגיה, היא מערכת יחסים שהופכת למובנת מאליה.

תשוקה – מילה חיונית בזוגיות

עוד מרכיב חיוני במערכת יחסים מוצלחת הוא מרכיב “התשוקה”. במילה תשוקה אינני מתייחסת רק לתשוקה מינית. בזוגיות טובה חייבת להישמר “הבערה לחיים”, תשוקת החיים המשותפת. כל אלה מסבירים מדוע חשוב להפתיע וליצור הפתעה לבן הזוג. הפתעה אינה חייבת להיות בהכרח משהו גדול. נהפוך הוא, הפתעה קטנה ביומיום בדמות של ” פתק קטן ” בכיס החולצה, אס.אמ.אס. של אהבה שמגיע באמצע יום עבודה, ספר קטן במתנה שרק יצא לשוקים של סופר אהוב , פרח קטן לסופשבוע, ארוחה רומנטית במקום אהוב, אלה משמרים תחושת רעננות במערכת היחסים ואמצעים להביע חיבה, ותשומת לב, מחשבה לעשות טוב זה לזה.

ובטיפול?

אני שואלת זוגות שבאים לטיפולי: “מתי לאחרונה עשיתם הפתעה לבן הזוג שלכם? “ובנוסף, כדי להחיות “טעם של השלב הרומנטי” אני שואלת: “מה בן הזוג נהג לעשות בעבר שגרם לכם לחוש נאהבים? “בן הזוג היודע ושומע את הנאמר יכול לחזור ולעשות ובהפתעה את אותם דברים שעשו טוב וחיזקו את התחושה הנעימה הזאת של “להיות נאהב”. דלית סיפרה : ” לגלעד יש נשמה פיוטית. את לא מאמינה איזה שירים הוא היה פעם כותב לי…אבל מאז עברו הרבה מים בירדן…” מס’ שבועות לאחר מכן כשהזוג הגיעה לשיחה נוספת דלית סיפרה בהתרגשות: “את לא מאמינה, ביום ששי בבקר קמתי ומצאתי במטבח פתק קטן עם חמשיר פיוטי שגלעד כתב לי… וואו, זה החזיר טעם של פעם. החמשיר הזה צבע את כל סוף השבוע בצבעים ורודים. היה מדהים”.

היזהרו ממסיבת הפתעה לבן הזוג

אני רוצה לסייג ולומר שלעתים בני זוג לא אוהבים את מימד ההפתעה הנעשית בפרהסיה. למשל: מסיבת הפתעה, התופסת אותם לא מוכנים. כאשר אנו עושים הפתעה לבן הזוג חשוב תמיד לשאול את עצמנו אודות אותה הפתעה- האם זה משהו שבן הזוג באמת היה רוצה לקבל מאתנו, או זה משהו שאנחנו היינו אוהבים לקבל או לתת. חשוב לראות את ההפתעה מהנעליים של בן הזוג המקבל אותה. האם זה מה שישמח אותו או אותה?

רעיון להפתעה

זוגות רבים שהשתתפו לאורך השנים בסדנת האימגו לזוגות סיפרו שזו הייתה הפתעה שהם נתנו אחד לשני כמתנה ליום נישואין, יום הולדת. קיראו על סדנת האימגו לזוגות באתר, סדנא שמרעננת את האינטימיות ומרגשת כל-כך את הזוגות שמשתתפים בה.

Call Now Button
Open chat
דילוג לתוכן