סדנת הורים בשיטת אימגו בשיתוף מכון שינוי – “הילד שלי והילד שבי”

ההורות את ילדינו נוגעת באחד מהקשרים האינטימיים והמקודשים ביותר שקיימים- הקשר בינינו לבין ילדינו. אנחנו כהורים רוצים את הכי טוב עבור הילדים שלנו. ילדינו מלווים אותנו רגשית ומעסיקים את מחשבותינו. סדנת הורים זו מאפשרת לעזור לנו לגדל ילדים שמחים, המרגישים מובנים ובטוחים.

ובכל זאת למה סדנת הורים זו?

לאורך צמיחתם ישנם הרבה תסכולים הן שלנו כהורים, והן של ילדינו מאתנו, ואין אוניברסיטה שתלמד אותנו את כל ההשכלה הנדרשת כדי להיות הורים מרוצים לילדים מרוצים.

סדנת הורים בשיטת אימגו שומרת ומשפרת את הקשר הזה בין הורה לילדו שהוא נכס מאין כמותו. הקשר ההורי הזה משפיע על הבטחון של הילד בהתנהלותו בסביבתו, וכן על ההתפתחות שלנו כאנשים וכהורים. את הקשר הזה הילד מפנים והוא הופך להיות המודל הראשון, העדשה שדרכה הוא מתבונן ולומד “מה זאת אהבה?” “איך אוהבים ואיך נאהבים ?” מודל זה משמש עבורו מורה דרך איך להתנהל בקשר משמעותי וקרוב. בהמשך אף ישפיע על האופן שיגדל לאהוב את ילדיו שלו.

אנו נוטים להסתכל על ילדינו ולאמר לעצמנו שהתסכול אתם הוא אודותיהם. התסכול נובע מהתנהגותו של הילד: “אם רק היה מתנהג אחרת ומקשיב לנו…”

סדנת הורים בשיטת האימגו מסתכלת על ההורות שלנו את ילדינו כחלק מרכזי וחשוב במסע של כל אחד מאיתנו כבני אדם לחיים שלמים ומלאים יותר- הן ברמה הרגשית והן ברמה הרוחנית. התסכולים שלנו עם ילדינו הם הזמנה עבורנו לאתגר את עצמנו להיות הורים פחות תגובתיים ויותר מודעים: לצאת ממקום הישרדותי ומקובע באינטראקציה שלנו עם הילד, למקום חדש של אופציות רחבות יותר המאפשרות לבטחון, לאהבה, לחיות ולשמחה לבוא לידי ביטוי.

ההורות- המסד של כל משפחה

תפקיד ההורות הוא מורכב שבעתיים כאשר “הילד הפנימי” שבתוכנו מנווט לא פעם את דרכינו כהורים. הילד שבתוכנו מתנהל מול הורינו, בעוד שהילד שלנו מתנהל לצידנו. המאבקים שלנו עם ילדינו מגרים את אותם הפצעים בהתמודדות העבר מול הורינו. אם חיינו עם הורה ביקורתי, נגיב בחוזקה לביקורתיות של ילדינו אותנו, או לביקורתיות של בן זוגנו את ההורות שלנו. אם לא יכולנו להיות אסרטיביים מול הורינו הילדים שלנו יאתגרו את האסרטיביות שלנו מולם כל הזמן. הילדים זקוקים מאתנו לא פעם לאותם הדברים שאנו עצמנו היינו זקוקים להם מהורינו ולא קבלנו. ילדינו ירצו מאתנו את מה שיהיה לנו הכי קשה לתת להם. אנו לא פעם חוזרים על דפוסים של קשר אותם למדנו וחווינו, אפילו שאמרנו לעצמנו ” אני לא אעשה זאת לילדי שלי “…
מה שהכי קשה לנו לקבל אצל הורינו, קשה לנו לקבל אודות עצמנו או ילדינו.

סדנת הורים ושיטת אימגו – מה המיוחד בהם?

שיטת אימגו מלמדת אותנו לראות ביצירת הבטחון בקשר עם ילדינו כערך מקודש. היא מנחה אותנו איך לארוג את הבטחון במרחב ההורי ככה שמלוא הפוטנציאל והחיות של ילדנו יבוא לידי ביטוי, כמו גם שלנו כהורים. השיטה עושה שימוש בכלים יעילים של דיאלוג מסוג אחר, המאפשר לימוד שפה חדשה של אהבה : לשמוע אחד את השני באופן שונה לחלוטין ממה שידענו- קשב המאפשר אמפטיה והיכרות עמוקה יותר ממה שאנו מכירים. לא פעם בהתרחקות של ילדינו מאתנו ושלנו מהם אנו חשים שהילד סגור בעולמו ואין לנו נגישות אליו. הוא מצידו חושב שאנו כהורים כלל לא מבינים אותו.. וכך מתרחשת לה זרות גדולה בינינו.

האם סדנת הורים זו נותנת כלים שימושיים לקחת הביתה?

לא פעם מאבקי הכח, ההאשמות, התלונות וההתנגדות משאירים אותנו כהורים חסרי אונים, ושוב ושוב אנו חוזרים על הטעויות וחשים חסרי יידע איך לעשות אחרת. סדנת הורים זו נותנת כלים לצאת ממאבקי הכוח, הפגיעות והתלונות..לרגיעה, תמיכה, הבנה ואמפטיה. הסדנא הזו תאפשר לפנות אל הילד ממקום אחר מודע יותר ופחות תגובתי. כלי הדיאלוג אותם נתרגל בסדנת הורים ינקו את מרחב היחסים וייצרו בו שקט ופתיחות.

מה תוכלו באופן ספציפי לרכוש בסדנת הורים זו “הילד שלי והילד שבי”?

  • כלים לתקשורת שמונעים תקיעות ומסייעים בהבנה חדשה אודות ילדינו.
  • אמצעים לשימוש בתסכול היומיומי כמפתח להתפתחות ושינוי.
  • התבוננות בעין אחרת על התגובתיות ההדדית בקשר עם ילדינו.
  • היכרות מיוחדת במינה עם “הילד הפנימי” שבתוכנו, המשפיע על התגובתיות שלנו בקשר.
  • לימוד שפה חדשה של תקשורת אוהבת המאפשרת להבנה, חיות, לשמחה ולהנאה חופש ביטוי.
  • גיבוש של צוותיות הורית ותמיכה הדדית עם בן-בת זוגנו.

הסדנה הינה סדנה להורים בלבד!

Call Now Button
Open chat
דילוג לתוכן